درحال بارگذاری ....
کاربر گرامی به ستاد و موکب های اربعین حسینی غرب کشور خوش آمدید.بسم الله الرحمن الرحیم

شعار انتخابی پیاده رویی اربعین سال 96

شعار انتخابی برای سال 96:

«احب الله من احب حسینا» 

 

به گزارش مفدا مراغه و به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید احمدی، مدیر فرهنگی و آموزشی بعثه مقام معظم رهبری و مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین از مشخص شدن شعارمحوری و رنگ اربعین ۹۶ خبر داد و اعلام کرد: در سال جاری با رایزنی‌هایی که با مسئولان فرهنگی کشور ایران و عراق، برخی نخبگان فرهنگی در سایر کشورها، کمیته‌های تخصصی و شخصیت‌های بزرگ انجام دادیم، ۳۱ شعار برای اربعین سال جاری پیشنهاد شد.

 

وی ادامه داد: شعار محوری اربعین محور حرکت، نوع حرکت و جهت کلی حرکت اربعین را نشان می‌دهد و باید از بین این ۳۱ شعار، شعاری انتخاب می‌شد که نشان دهد اربعین محور همگرایی امت اسلامی است و اکنون به یک پدیده و حرکت عظیم فرهنگی فرامذهبی تبدیل شده است. شعار اربعین باید بیانگر همگرایی، فرامذهبی بودن و جهت‌های کلی حرکت بزرگ اربعین می‌بود، بر همین اساس شعار «احب الله من احب حسینا»( دوستدار حسین محبوب خداست) انتخاب شده که این شعار نشان می دهد که حب، محبت و عشق به حسین (ع) الهی است.

حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: «حسین منی و انا من حسین احب الله من احب حسینا حسین سبط من الاسباط؛ حسین از من و من از حسینم؛ دوستدار حسین محبوب خداست ؛ حسین امتی از امت‌ها است» حدیثی از پیامبر(ص) است و فقط تعلق به مذهب شیعه ندارد. رنگ محوری اربعین نیز مانند سال گذشته رنگ قرمز انتخاب شده و همه حرکت‌ها و تلاش‌ها بر حول محور توسعه محبت اهل بیت(ع) و به ویژه محبت امام حسین(ع) خواهد بود. امام حسین(ع) خودشان می فرمایند «هر کسی ما را دوست بدارد از خاندان ما خواهد بود» برای این دوست داشتن قیدی مطرح نشده است و این دوست داشتن دین، مذهب، قومیت، نژاد و ... نمی شناسد. عشق به حسین(ع) عشقی الهی، انسانی و جهانی است.

 

وی در پایان سخنان خود خواستار توجه همه زائران اربعین حسینی به قوانین مربوط به سفر اربعین شد و عنوان کرد: درخواست مأکد دولت عراق و مسئولان ایرانی رعایت امنیت کشور ایران و عراق است. یقیناً هیچ کس راضی نیست امنیت دو کشور دچار مشکل شود به همین دلیل باید به دولت های ایران و عراق در تأمین امنیت کمک کنیم و از هم اکنون به فکر تدارک سفری قانومند بر محور اخلاق و محبت به همه انسان‌ها باشیم.

سه شنبه 24 مرداد 1396

شعار پیاده روی اربعین1396

,

باز شدن مرز خسروی برای زوار اربعین حسینی 1396

 

 

📬 بازدید فرمانده نیروی انتظامی کشور از مرز خسروی

  

💠 به گزارش موکب اربعین : تمام امکانات و زیرساخت ها برای تردد زوار اربعین حسینی ازمرز خسروی فراهم است.

 

🔺 فرمانده ناجا صبح  چهارشنبه 21 تیرماه - در حاشیه بازدید از پایانه مرزی خسروی، اظهار کرد: با توجه به تعداد بالای مشتاقان زیارت کربلای معلی در ایام اربعین، تصمیم گرفته شد مرز خسروی نیز به سه مرز اصلی زمینی ایران برای تردد به کشور عراق اضافه شود.

«سردار حسین اشتری» از فراهم بودن تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم در پایانه مرزی خسروی خبر داد و گفت: مرزهای غربی و شهرهای مجاور آنها شرایط لازم را برای پذیرش زوار اربعین آماده کرده اند، نیروی انتظامی نیز آمادگی کامل برای پذیرش زوار در ایام محرم و اربعین را دارد.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: مذاکراتی با طرف عراقی جهت تردد زائران صورت گرفته است که امیدواریم آنها نیز آمادگی لازم را برای امور مربوط به مراسم اربعین و پذیرش زوار داشته باشند.

وی افزود: مردم ساکن در مسیر عتبات عالیات از مشتاقان ابا عبدالله الحسین(ع) هستند، در سال های اخیر نیز زیر ساخت ها پیشرفت خوبی داشته اند و جاده و مکان های مناسبی در طول مسیر ایجاد شده است.

«سردار اشتری» با اشاره به اینکه تلاش ها بر این است که تمام شرایط برای عبور امن و آسان زائران و مسافران از خسروی فراهم شود، یادآور شد: نیروی انتظامی، ارتش و سپاه آمادگی دفاع از مرزها را دارند.

وی ادامه داد: ظرفیت ها در گیت ها باید افزایش یابد، لذا مسئولان پایانه مرزی و فرمانداری باید بستر مناسب را فراهم کنند، همچنین پلیس مهاجرت و اتباع ناجا نیز خدمات لازم به منظور ایجاد گیت های لازم و موقت را انجام خواهند داد.

فرمانده ناجا در پایان تاکید کرد: شرایط امنیتی مناسب در کشور و جداره مرزها وجود دارد و هیچ نگرانی امنیتی احساس نمی شود، با این حال باید هنگ ها و پاسگاه ها بیش از پیش تقویت شوند.

 

پنجشنبه 19 مرداد 1396

تردد زوار اربعین از مرز خسروی، موکب،اربعین96،موکب شهرستان صحنه،

,
استقبال مسئولان ستاد اربعین از کاروان کشور ترکیه

استقبال مسئولان ستاد اربعین از کاروان کشور ترکیه

استقبال مسولان ستاد اربعین استان کرمانشاه از کاروان 250نفره زائران اربعین از کشور ترکیه.

شنبه 22 آبان 1395
ادامه مطلب

کاروان 250 نفری اربعین کشور تریکه

,

کاروان 250 نفری اربعین کشور ترکیه

,

استقبال از کاروان اربعین ترکیه

,

ستاد اربعین استان کرمانشاه

,

ستاد اربعین شهرستان صحنه

,
بخشدار ماهیدشت و موکب های ماهیدشت

بخشدار ماهیدشت و موکب های ماهیدشت

خدمات رسانی به زائران اربعین در گلوگاه عبور به سمت مرز مهران

 

مردم ولایتمدار ماهیدشت در استان کرمانشاه برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی پنج موکب راه اندازی کرده اند.

 

اهالی ماهیدشت که ازماهها قبل خود را برای خدمت رسانی به زائران اربعین آماده کرده اند این روزها به گرمی پذیرای عاشقان و دلباختگان حسینی هستند که به سوی کربلای معلی می روند.

 

ماهیدشت گلوگاه عبور به سمت مرز مهران دراستان کرمانشاه محسوب می شود و مردم خیر و نیکوکاراین بخش  درپنج موکب خدمات متنوعی به زائران ارائه می کنند.

 

در موکب های سید الشهدا، مسجد صاحب الزمان (عج)، اتومبیل رانی و گردشگری، مجموعه نازگل و حضرت علی اصغر(ویژه معلولین) امکانات لازم برای پذیرایی از 12000 واسکان 4000 زائرپیش بینی شده است. 

 

برپایی نمازخانه، ایجاد پارکینگ ، ارائه خدمات پزشکی و امدادی ، اجرای برنامه های فرهنگی، تعمیرات و خدمات ویلچر، سمعک و امکانات حمایتی و فراهم کردن امکان استحمام واستفاده ازسرویس های بهداشتی از دیگر خدماتی است که در این موکب ها ارائه می شود.

 

نورالدین فرزادی پور بخشدار ماهیدشت در بازدید از این موکب ها از تمامی خادمین زوارحسینی تقدیرو تشکرکرد وافزود: افراد خیر و نیکوکار این منطقه امسال خدمات متنوعی را  برای ارائه به زائران اربعین تدارک دیده اند

شنبه 22 آبان 1395
ادامه مطلب

"خدمت رسانی به زاِرئرین"مرز مهران"اربعین حسینی"بخشدار ماهیدشت آقای فرزادی پور"

,

"موکبهای ماهیدشت"

,
فهرست دستگاه‌های خودپرداز بانک شهر در کربلا

فهرست دستگاه‌های خودپرداز بانک شهر در کربلا

فهرست محل‌های نصب دستگاه‌های خودپرداز بانک شهر در کربلا:

خودپرداز شماره ۱: شارع العباس عمود ۱۴۱۵

خودپرداز شماره۲: شارع العباس متنزه الحسین الکبیر

خودپرداز شماره ۳: میدان الطف موکب امام رضا (ع)

خودپرداز شماره ۴: باب البغداد شارع علقمی هتل‌الشرق الاوسط

خودپرداز شماره ۵: باب البغداد شارع میثم تمار بالاتر از پارکینگ هتل ابراج الاشراق

خودپرداز شماره ۶: باب البغداد جنب درمانگاه هلال‌احمر

خودپرداز شماره ۷: قبله الحسین کنسولگری ایران

خودپرداز شماره ۸: باب‌الخان شارع علقمی هتل شمس الکربلا الدولی

خودپرداز شماره ۹: پارک حی‌الحسین علیه‌السلام

خودپرداز شماره ۱۰: شارع قبله العباس هتل آفاق کربلا

خودپرداز شماره ۱۱: شارع علقمی هتل فجرالبدیع 

شنبه 22 آبان 1395
ادامه مطلب

خودپردازهای اربعین در شهر کربلا

,

بانک شهر در کربلا

,

خدمات بانکها در کربلا

,

ستاد اربعین شهرستان صحنه

,

دستگاه خودپرداز در شهر کربلا

,
اربعین یک مانور بزرگ,تاثیر گذار مسلمانان در دنیا است

اربعین یک مانور بزرگ,تاثیر گذار مسلمانان در دنیا است

حجت الاسلام محمد حسین ضیغمیان در جلسه ستاد مردمی اربعین حسینی شهرستان صحنه عنوان کرد : پروژه های مهمی توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه در حال انجام است که مهمترین آنان ساخت پروژه نیم ضریح خیمه گاه حضرت زینب (س) و درب سحن امام زمان(عج)  به سرداب مطهر است.

 

وی در ادامه اشاره ای به اثرات و برکات اربعین داشت و تصریح کرد : آثار و نتایج نهضتى را که سیدالشهدا (علیه السلام )برپا نموده که مزایاى آن تمام شدنى نیست ودرس عبرتى است بر آیندگان و سر مشق نهضتى است براى از جان‏گذشتگان وآن‏هایى که در راه دین ودر احیاى شریعت سید المرسلین (صلى الله علیه و آله )جان خود را نثار مى‏کنند.

 

حجت الاسلام ضیغمیان خاطر نشان کرد : اربعین یک مانور بزرگ و تاثیر گذار مسلمانان در دنیا است و در هیچ جای دنیا پیدا نمی شود که 20 میلیون نفر زیر یک پرچم قرار گیرند

سه شنبه 11 آبان 1395
ادامه مطلب

حجت الاسلام ضیغمیان

,

مسئول ستاد عتبات عالیات

,

ستاد و موکب های اربعین حسینی غرب کشور

,
ثبت نام در سامانه سماح

ثبت نام در سامانه سماح

🔦| تجربیات سفر اربعین / بخش پنجم

🔺| مقدمات سفر
🔻| ثبت نام در سامانه سماح

💡کلیه مشتاقان زیارت اربعین می توانند از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۶ مرداد ماه با مراجعه مستقیم به سامانه اینترنتی سماح به نشانی

samah.haj.ir

💡و یا مراجعه به دفاتر مجاز زیارتی سراسر کشور نسبت به نام‌نویسی برای زیارت اربعین در سامانه مذکور اقدام نمایند.

💡(۱) بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین کشور تنها افرادی می توانند ویزای اربعین دریافت و از مرز خارج شوند که در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند.

💡(۲) بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین پوشش بیمه ای زائران اربعین اجباری بوده و ویزای اربعین برای کسانی صادر خواهد شد که تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار گیرند.

💡(۳) پوشش بیمه ای و خدمات درمانی هلال احمر در داخل و خارج کشور در ایام اربعین صرفاً شامل زائرانی خواهد شد که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

💡(۴) ثبت نام متقاضیان در سامانه سماح بصورت گروهی انجام خواهد گرفت و فرد یا افراد زیر ۵ نفر توسط دفاتر زیارتی به یک گروه تبدیل می شوند.(در گروه های یک نفری همان یک نفر سرگروه خواهد بود)

💡(۵) در هر گروه لازم است فردی فعال و مسئولیت پذیر به عنوان سرگروه انتخاب شود و شماره تلفن همراه این فرد در سامانه به عنوان سرگروه ثبت گردد . کلیه اطلاع رسانی های بعدی ستاد اربعین از طریق ارسال پیامک به سرگروه اعلام می گردد.

💡(۶) پرداخت هزینه های سفر توسط سرگروه انجام می گیرد و در صورت انصراف هریک از اعضای گروه، هزینه دریافتی به حساب سرگروه مسترد خواهد شد.

💡(۷) از آنجایی که مراسم پیاده روی اربعین حرکتی جمعی است، توصیه می شود زائران حتی المقدور بصورت گروهی برای حضور در این مراسم ثبت نام نمایند.

💡(۸) بر اساس ابلاغیه وزارت محترم کشور مرز خروجی زائران برای عزیمت به عراق بر اساس استان محل سکونت زائران مشخص گردیده است .

💡(۹) از آنجایی که مرز خروجی زائران بر اساس ظرفیت آن مرز مشخص می گردد، اولویت اعزام زائران بر اساس تقدم زمانی در ثبت نام زائران مشخص می شود و در صورت ازدحام در هر تاریخ، سامانه تاریخ‌های دیگری را به آنان پیشنهاد می دهد .

💡(۱۰) بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور عراق، گذرنامه متقاضیان زیارت اربعین باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار از زمان خروج از مرز برای عزیمت به عراق باشد. لذا لازم است علاقمندان به زیارت اربعین بموقع نسبت به اخذ گذرنامه با اعتبار کافی اقدام نمایند.

💡(۱۱)  متقاضیان پس از ثبت نام مقدماتی در سامانه سماح کد رهگیری دریافت می کنند و تأییدیه ثبت نام و کد رهگیری بصورت پیامک برای سرگروه ارسال می گردد. در صورت ناتمام ماندن ثبت نام و یا عدم تکمیل هر بخش و یا ایجاد هرگونه وقفه در جریان ثبت نام، پیامک تأییدیه ارسال نمی شود لذا متقاضی می بایست مجدداً فرآیند ثبت نام را تکرار نماید.

💡(۱۲) در صورت فراموشی کد رهگیری ثبت نام، متقاضیان با وارد کردن کدملی و شماره شناسنامه در سامانه می توانند کد رهگیری خود را مجدداً دریافت نمایند.

💡(۱۳) مسئولیت تهیه وسیله نقلیه (شخصی یا عمومی) تا مرزها و تهیه بلیط هواپیما برای زائرانی که می‌خواهند بصورت هوایی راهی مرزها شوند، متناسب با تاریخ درخواستی در سامانه به عهده زائر خواهد بود.

💡(۱۴) متقاضیان در هنگام ثبت نام از لیست دفاتر زیارتی موجود در سامانه سماح، نزدیکترین دفاتر را انتخاب می کنند تا بعداً مدارک خود را به آنجا تحویل دهند. همچنین لیست دفاتر مجاز زیارتی علاوه بر سایت سازمان حج و زیارت و مدیریت حج و زیارت استان ها، از طریق اطلاعیه های رسمی حج و زیارت استان‌ها در جراید اعلام خواهد شد.

💡(۱۵) در سامانه سماح راهنمای کامل نحوه ثبت نام و نکات قابل توجه جهت بهره برداری متقاضیان ارائه شده است.

💡(۱۶) در مدیریت حج و زیارت استان ها واحد پاسخگویی به سؤالات متقاضیان راه اندازی شده که در صورت وجود ابهام در هریک از مراحل ثبت نام متقاضیان می توانند با این واحدها تماس بگیرند.

💡(۱۷) سایر موارد ضروری برای تکمیل روند ثبت نام در سامانه سماح همچنین نحوه دریافت مدارک از زائران طی اطلاعیه های بعدی و همچنین از طریق  ارسال پیامک به سرگروه ها اعلام خواهد شد.

🔗 تجربیات پر کاربرد سفر  اربعین 👆 برای مسافرین اربعینتون ارسال کنید.

چهارشنبه 28 مهر 1395
ادامه مطلب
مدارک مربوط به آقایان برای صدور گذرنامه

مدارک مربوط به آقایان برای صدور گذرنامه

🔦| تجربیات سفر اربعین / بخش چهارم

🔺| مقدمات سفر
🔻| مدارک جهت صدور گذرنامه

💠 موارد مربوط به آقایان:

💡 آقایان بالای ۵۰ سال احتیاج به ارایه کارت پایان خدمت ندارند.
💡 آقایان دانشجو و یا دانش آموز برای خروج از کشور می‌بایست نامه از محل تحصیل خود دریافت و به سازمان وظیفه عمومی تحویل نمایند.

💡 ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند(کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) و یا موافقت‌نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین.

💡 کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده‌اند، بعد از گذشت ۲۴ ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارایه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند.

🚨 نرخ این خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ ۲۹۳،۰۰۰ ریال (بیست و نه هزار و سیصد تومان) می‌باشد.

🔗 تجربیات پر کاربرد سفر  اربعین 👆 برای مسافرین اربعینتون ارسال کنید.

چهارشنبه 28 مهر 1395
ادامه مطلب
موارد مشترک میان بانوان و آقایان برای صدور گذرنامه

موارد مشترک میان بانوان و آقایان برای صدور گذرنامه

| تجربیات سفر اربعین / بخش دوم

🔺| مقدمات سفر
🔻| مدارک جهت صدور گذرنامه

💠 موارد مشترک میان بانوان و آقایان:

🔻مدارکی که می‌بایست توسط کلیه متقاضیان ارائه گردد:

💡۱) اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و یا تأئیدیه ثبت احوال برای کلیه متقاضیان.
💡۲) ارائه اصل آخرین گذرنامه (در صورت معتبر بودن)
💡۳) یک (۱) قطعه عکس ۶×۴ جدید و رنگی با زمینه سفید و تمام رخ به طوری که:

الف: ۶ ماه از تاریخ انداختن آن نگذشته باشد.
ب: آقایان بدون کلاه و عینک کراوات و زیور آلات و آرایش مو و محاسن به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد.
ج: خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری و یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردی صورت مشخص باشد. (برای دختران بالای ۶ سال با حجاب کامل)

💡۴) اجازه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال از سوی پدر و یا قیم قانونی.
💡۵) افراد بالای ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست شناسنامه عکسدار ارائه نمایند.
💡۶) افراد زیر ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه و یا گذرنامه عکسدار ارائه نمایند.

توجه: برای افراد زیر ۶ سال،کودک می‌بایست در دفتر حاضر شده و ولی کودک یک قطعه عکس از کودک خود را ارایه نماید.

💡۷) بازنشستگان نظامی که ۵ سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفا یگان مربوطه الزامی است.
💡۸) بازنشستگان نظامی که ۵ سال از بازنشستگی آنها می‌گذرد می‌بایست اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارایه دهند (نیازی به ارایه گواهی از سازمان متبوع نمی‌باشد).
💡۹) نظامیان شاغل می‌بایست نامه موافقت حفا یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارایه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارایه نمایند.

🚨 نرخ این خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ ۲۹۳،۰۰۰ ریال (بیست و نه هزار و سیصد تومان) می‌باشد.
  
🔗 تجربیات پر کاربرد سفر  اربعین 👆 برای مسافرین اربعینتون ارسال کنید.

چهارشنبه 28 مهر 1395
ادامه مطلب
رادیو اربعین اول آبان شنیدنی می‌شود

رادیو اربعین اول آبان شنیدنی می‌شود

 

به گزارشموکب اربعین حسینی:

رضا کوچک‌زاده تهمتن در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به راه اندازی رادیو اربعین که سال ۹۴ برای اولین بار شکل گرفت، گفت: ما تجربه خوب و موفقی از سال گذشته داشتیم که این شبکه رادیویی به همت معاونت صدا راه اندازی شد و حالا با توجه به اهمیت معنوی این مراسم، معاونت صدا امسال هم بر آن شد تا برای پوشش هرچه بهتر اخبار و اطلاعات مربوط به حضور گسترده زائران «رادیو اربعین» را راه اندازی کند.

از اول آبان تا ۱۰ آذر دوره فعالیت رادیو اربعین

وی درباره زمان راه اندازی رادیو اربعین عنوان کرد: رادیو اربعین از روز شنبه اول آبان مصادف با ۲۰ محرم به صورت رسمی کار خود را آغاز می کند و پایان ماه صفر یعنی دهم آذرماه به کار خود پایان می دهد.

مدیر رادیو اربعین با اشاره به عملکرد این شبکه اعلام کرد: ما آخرین اقدامات دستگاه ها و نهادهای خدمات رسان به زائران را پوشش می دهیم و اطلاع رسانی لحظه به لحظه از اخبار مربوط به این تجمع میلیونی را ارایه می کنیم. در واقع تدارکات و اطلاعاتی را که زائران در طول سفر خود به آن نیازمند هستند، به آنها ارایه می کنیم.

پخش ۲۴ ساعته در سراسر کشور، نجف اشرف و کربلا

کوچک‌زاده تهمتن اضافه کرد: پخش رادیو اربعین ۲۴ ساعته است و نکات لازم را به صورت خبر، گزارش و گفتگو اطلاع رسانی می کند. مخاطبان می توانند رادیو اربعین را روی موج اف ام ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز در تهران دریافت کنند. موج این شبکه در استان ها نیز از طریق صداوسیمای استان ها اعلام می شود. ما امسال توانستیم با تلاش همکاران در بخش فنی معاونت صدا، رادیو اربعین را به صورت سراسری پخش کنیم چون سال گذشته فقط در تهران و استان های مرزی کشور این شبکه دریافت می شد. 

وی با اشاره به دیگر موج های این شبکه رادیویی عنوان کرد: مخاطبان می توانند از طریق دستگاه های ستاپ باکس، گیرنده های دیجیتال و اپلیکیشن تلفن همراه این شبکه را دریافت کنند با تلاش همکاران فنی رادیو اربعین، این شبکه در نجف اشرف روی موج اف ام ردیف ۹۱/۹ مگاهرتز و در کربلای معلی روی موج اف ام ردیف ۹۰/۹ مگاهرتز قابل دریافت است. همچنین مخاطبان می توانند برای تعامل بیشتر با شماره ۳۰۰۰۹۵۵ با ما در ارتباط باشند و از طریق تلفن ها و شبکه های اجتماعی سخنان خود را به گوش ما برسانند.

آموزش مکالمه عربی و آداب و احکام سفر

این مدیر رسانه‌ای درباره ماموریت های رادیو اربعین اظهار کرد: ماموریت این شبکه اطلاع رسانی است که در قالب ۱۲ باکس خبری شامل ۴ باکس مشروح خبری و ۸ باکس غیرمشروح ارایه می شود.

مدیر رادیو اربعین با اشاره به برنامه های روتین این شبکه یادآور شد: پخش روزانه دعای عهد بعد از اذان صبح و دعای ندبه بعد از اذان صبح روزهای جمعه، پخش سخنرانی هایی از وعاظ معروف، سخنان کوتاه وعاظ در باکس های مختلف، پخش مستندهای رادیویی ویژه اربعین، نمایش های رادیویی ویژه این ایام، مباحث کارشناسی در زمینه تبیین فلسفه اربعین و پیاده روی آن، مباحثی درباره دلایل اهمیت زیارت اربعین و تفسیر فرازهایی از زیارت اربعین، آداب و احکام زیارت، امنیت و بهداشت سفر، فضایل قرائت قرآن کریم در سفر اربعین، تفسیر فرازهایی از زیارت وارث و فرزاهایی از زیارت جامعه کبیره، آموزش مکالمه، کلمات و اصطلاحات پرکاربرد عربی که در سفر لازم خواهند بود و پخش ترتیل روزانه یک صفحه از قرآن کریم از برنامه های روتین ما در این ایام هستند.

وی در پایان به دیگر برنامه های رادیو اربعین اشاره کرد و گفت: پخش مداحی، مراثی و روضه خوانی های مرتبط با محرم و اربعین از برنامه های ویژه ماست و ما در این شبکه با یاران حضرت اباعبدالله(ع) و شهدای کربلا و همچنین تاریخ اربعین آشنا می شویم. در کنار ارتباط با مسئولان و اعضای کمیته های عالی ۱۳ گانه اربعین ۹۵ گزارش های مردمی از سطح شهر تهران و مراکز استان ها و شهرستان ها را داریم.

سه شنبه 27 مهر 1395
ادامه مطلب
آغاز صدور بیمه نامه زائرین عتبات عالیات اربعین حسینی

آغاز صدور بیمه نامه زائرین عتبات عالیات اربعین حسینی

به گزارش موکب اربعین حسینی:

پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از پایگاه بانک و بیمه ( bima.ir )، بیژن صادق نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا با اعلام این خبر گفت: وزارت کشور با امضای تفاهمنامه ای بیمه دانا را به عنوان بیمه گر زائرین اربعین حسینی معرفی کرد.

وی افزود: کلیه زائرین اربعین حسینی (بیمه شدگان) در مقابل خطر فوت به هر علت، نقص عضو و از کار افتادگی دائم و قطعی(کلی و جزئی) ناشی از حوادث مشمول بیمه و همچنین درمان در طول مدت پوشش بیمه ای از زمان ورود به کشور عراق تا زمان ترک آن و یا زمان حضور در پایانه های مرزی زمینی حداکثر به مدت ۲۱ روز هر کدام زودتر اتفاق بیفتد، تحت پوشش بیمه عمر، حادثه و درمان بیمه دانا قرار دارند.

دکتر صادق خاطرنشان کرد: حق بیمه ای که هر بیمه شده موظف است طبق شرایط خصوصی بیمه نامه به بیمه گذار بپردازد برای مدت پوشش مبلغ ۱۸۸/۰۰۰ ریال معادل هجده هزار و هشتصد تومان با احتساب مالیات و عوارض است.

وی با اشاره به نحوه پرداخت خسارت به بیمه شدگان گفت: در صورت بروز هرگونه خسارت، بیمه شده مکلف است مراتب را حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰به بیمه گر اعلام و متعاقب آن مدارک و مستندات را ارسال نماید، ضمناً دفاتر شرکت بیمه دانا (مجری قرارداد) در کشور عراق آماده خدمت رسانی شبانه روزی به زائران گرامی هستند.

نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا با تأکید بر شرایط مناسب پوشش بیمه عمر، حادثه و درمان زائرین گفت: زائرین اربعین حسینی می توانند در ایام پیش رو جهت تهیه بیمه نامه به سامانه سماح به آدرس اینترنتی https://samah.haj.ir مراجعه کنند.

لازم به ذکر است، راهنمای کامل ثبت نام در سامانه سماح قابل مشاهده است.

بر اساس این گزارش، اطلاعات تکمیلی درباره بیمه نامه زائران اربعین حسینی سال ۱۳۹۵ در پایگاه اطلاع رسانی بیمه دانا به نشانی www.dana-insurance.com و سامانه سماح سازمان حج و زیارت به نشانیhttps://samah.haj.ir در دسترس است.

سه شنبه 27 مهر 1395
ادامه مطلب